Sünnilood

Rihhard

Jaanuar, 2018

"Alustan oma sünnikogemuse kirjutamist ülima tänutundega! Tänu kuulub minu mehele, ämmaemandale ja eelkõige sünnitoetajale - imelisele Gertrudile!

 

Terve sünniprotsessi tundsin ma end väga  tugeva ja teadlikuna. Gertrud aitas ületada kõik mu hirmud, mis mind sünnituse ees valdasid. Mitmekordselt ümber kaela olev nabanöör, vaakumpumba kasutamine ja rebendid olid vaid mõned paljudest hirmudest. Tänu Gertrudile sain teadlikumaks, muutusin julgemaks ja olin vaimselt igati valmis vastu võtma seda imelist hetke – sünnitust. Gertrud aitas mõista mul sünnituse ja ürgnaise tähendust. Ta julgustas mind alistuma iga tuhu ajal, kuulama oma keha ja võtma igat pressi kui sammukest lähemale oma beebi rinnal hoidmisele."

Rosie Ly

Veebruar, 2018

"Terve raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgse aja on meie doula pakkunud toetust, teadmisi, abi, näidanud erinevaid harjutusi ja tegelenud ka meie pereks kasvamise protsessiga. See tunne, kui keegi sind päriselt kuulab ja sinule täielikult pühendub, on imeline. Seda peaks kogema kõik naised, eriti raseduse ajal. Sünitusjärgne aeg on olnud oodatust raskem ja soovin, et igal naisel oleks oma doula kellele toetuda, sest ma ei kujutaks elu ilma Gertrudita ette. Tean, et mul on alati keegi, kellelt saan abi ja nõu või lihtsalt hinnanguteta ärakuulamist.

 

Oleme abikaasaga Gertrudile igavesti tänulikud ning meie pisikesel imel on alatiseks oma maapealne kaitseingel olemas."

EMF_3953.jpg

Valmar

September, 2018

"Kui algasid tuhud, siis algul mõtled neist kui valudest, aga paremini sobis hoopis see, et tuleb nautida neid laineid ehk tuhusid, sest need toovadki pisikese ime meile lähemale. Uurid ja puurid küll enne sünnitust, et mis need tuhud täpsemalt on, siis ega kellegi kirjeldus ei annagi sulle ühtegi head ettekujutust. Kas ma oleks uskunud, et võivad olla tugevad lained ehk tuhud – oh ei. Sinisilmne unistus muutus reaalsuseks ning erinevaid laineid tuleb vastu võtta lõõgastunult.

Kuna Gertrudiga olime läbi rääkinud erinevaid variante, mis sünnitusel võib ette tulla ja mis reeglid on haiglas, siis sinna saabudes pandi koheselt meie enesekindlus proovile."

Valmar-17.jpg
Iti Brianna
November, 2019

"Kui ma teist last ootama jäin, teadsin kindlalt, et enam haiglasse ma sünnitama ei lähe. Ja tõesti, kui ei oleks olnud Gertrudit mind julgustamas sel hetkel oma unistus ellu viia, siis ma ei oleks saanud osaks nii imelisest kogemusest sünnitada laps oma kodus!

Natuke peale kella 7 sündiski pisike preili otse minu kätele. Vot see oli alles kogemus! Nii imeline ja väestav! Täielikult esimese sünnitrauma tervendamine tuhande kordselt! Naised, me oleme võimsad! See on täiesti teine tunne olla täielikult kohal oma sünnitusel, tunnetada iga detaili oma keha juures ja terves sünnitusprotsessis. Teha seda kõike ilma ühegi sekkumiseta ämmaemanda poolt. Tunda seda doula emotsionaalset tuge. Lihtsalt olla koos oma mehega ja beebiga selles protsessis ja nautida seda. Ma nautisin igat valu, sest ma teadsin, et see toob beebi vaid mulle lähemale. Ja kui beebi lõpuks sündis, valdas mind täielik eufooria tunne. See sama tunne saatis mind veel mitu kuud sünnitusjärgselt."

IMG_4940.jpg

Rasmus
Detsember, 2019

"Ootamatu keiser lõikas mu ära toetusest, millega olin arvestanud ja viis mu kokku iseendaga. Jaa, just nende omadustega, mida ma lõpuni välja endas eitasin. Seda mõrudat pilli polnud kerge alla neelata.

Aga. Ma olen tänulik, et kõik läks täpselt nii nagu läks. Tänu Gertrudile sain ma ümber hinnata oma esimese raseduse loo. Sain tõeliselt nautida oma teist rasedust. Olin varustatud koguaeg infoga, mis millal ja kuidas toimub. Riskidest tulenev paanikaosakond sai mängleva kergusega lahendatud. Gertrud algatas lumepalli nimega "väärtusta end" mis veeres ja veereb siiani ka nüüd, pea 6 kuud pärast sünnitust. Ma võin julgelt öelda, et seda enese armastust ja aksepteerimist, mis minus täna on, ilma Gertrudita seal täna ei oleks."

38CC0548-10E2-4D97-B964-967940B8E2AF.PNG

Athena
Märts, 2020

"Neljapäeva õhtul oma päevaseid tegevusi lõpetades ja magama sättides ei olnud mul kaugeltki tunnet, et varsti hakkan sünnitama. Uni oli magus ja olemine hea. Reede hommikul kell 5:20 avasin silmad selle peale, et tundsin alakõhus kerget plaksu. Nagu keegi oleks püksikummi vastu kõhtu hooga lahti lasknud. Tõusin voodist püsti ja tundsin kuidas vesi mööda jalgu vaikselt alla nirises. Olin veidi hämmingus ja suutsin paari sekundiga miljon mõtet mõelda. 

Kas see juhtus päriselt? Kas nüüd hakkabki peale? Kas see on valehäire? Kas ma pissisin püksi? Mida ma nüüd teen? Kellele esimesena helistan? Kuidas ma vastu pean? Veel on ju vara!?"

D49F919D-0B64-406C-AD49-62667F97BBE8.JPE

Matthias Silver
Jaanuar, 2021

"Läksin elutuppa abikaasa juurde, et teha spinning babiese kolme õe harjutusi, sest tol päeval ei olnudveel teinudki. Panime tv-st seriaali taus taks mängima ja logelesime veel mõnda aega diivanil. Enesetunne oli hea ja ei olnud mingisugust hirmu või ärevust eesootava sünnituse ees. Mõtlesin veel, et nii hea, et saan ikka kodus olla ja kuskile kiirustama ei pea.


Üsna varsti, umbes 23:00 ajal, jõudis mulle kohale, et tõesti sünnitegevus käib. Ütlesin abikaasale, et ta basseini täis pumpaks. Tegin ise samal ajal puusaringe ja tundsin, et tuhude ajal on vaja teadlikumalt hingata."

Katrini-pere-1.jpeg
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle