Kookonhoolitsus

Kookonhoolitsus on Mehhikost pärit iidne tseremoonia. See on keha sulgemise rituaal, kus jäetakse seljataha vana ning minnakse pühitsetult edasi uude etappi elus. Selleks võib olla emaks (ka mitmekordseks) saamine, abiellumine, töökoha vahetus, suhte lõpetamine, menstruatsiooni algus, kooli minek, menopaus jne. Kookonhoolitsus koosneb mitmest erinevast osast ning kestab pool päeva. Selle käigus saab naine või miks mitte ka mees võtta aja täielikult iseendale ja võtta vastu erinevaid hellitusi oma kõikidele meeltele. See mõjutab keha kõiki erinevaid tasandeid ning omab nii vaimule kui ka füüsisele tervendavaid mõjusid. 

"Peale Gertrudi kookonhoolitsust ongi meie elu selline "õõtsumine"... kohaloleku nautimine... täpsustan... minu elu! Ja seega ka beebi elu,

sest tema võtab energeetiliselt seda rahulolu tunnet minu nõksuvatest põlvedest otse endasse." - L. Senzio

Kookonhoolitsuse erinevad etapid:
 

 • Kuulamine. Alustame vestlusest Sulle olulistel teemadel. Kuulan ära Sinu sünniloo ning kuidas on olnud roll emana, naisena. See, mis on seni jäänud jagamata, saab nüüd turvalisel viisil vabaneda.

 • Vürtsitee. Teen Sulle imemaitsva ayurveda vürtsitee, mis toetab sünnitusjärgset taastumist ning toetab rinnapiima teket.

 • Taimekotikesed. Valmistame Sinu väljavalitud ravimtaimedest taotluste ning soovidega kotikesed vannivee jaoks. Kuumas vees eralduvad taimedest eeterlikud õlid, mis kõik peidavad endis erilisi ja tervendavaid omadusi.

 • Leebe bioenergeetika. Kasutan Dr Eva Reich'i loodud leebe bioenergeetika võtet, et tasakaalustada keha ja energiavool
  peale sünnitust.

 • Vannitamise rituaal. Kastad end üleni kuuma ravimtaimedega vannivette, kus saad täielikult lõdvestuda ja lasta ravimtaimedel enda keha hellitada.

 • Õlitamine. Vannist tulles masseerin terve Su keha sooja õli sisse, mida võib rikastada eeterlike õlidega.

 • Kookon. Hoolitsuse kõige olulisem osa, kus mähin terve Su keha 9 lina sisse (sümboliseerides 9 raseduskuud). Kookonis olles sulgen rebozo või kandelinaga 7 erinevat tsooni, et tuua keha tagasi enda keskmesse ning lõpetada eelnev eluetapp.

 

 

Läbi kookonhoolitsuse saab naine enda jaoks ära lõpetada sünnituse. Leida tervendust sellele, mis on ehk jäänud hinge kripeldama.

Kui sünnib beebi, sünnib ka ema. Kookonhoolitsuse ajal saab naine viimaks olla see vastsündinu ema, kes on nii õrn ja väärib täielikku tähelepanu ning hoolt. Teda hoitakse ning hellitatakse nii nagu tema oma beebit.

Läbi täieliku lõdvestuse paraneb meel ning seejärel ka keha.

Kõiki neid hellitusi saadab mõnus muusika ning kerged suupisted. Vahepeal on võimalik lapsele rinda anda.

Sünnitusest võiks möödas olla vähemalt 9 päeva, kuid kookonit teha pole kunagi liiga hilja.

Maksumus 300€

(Sisaldab kõike peale linade ja küünalde)

Tühistades kohtumise vähem kui 24h enne, tuleb siiski tasuda terve sessiooni eest. 

 • Facebook
 • Instagram