Leebe bioenergeetika

Leebe bioenergeetika (Gentle Bio-Energetics) tehnikate loojaks on dr Eva Reich, kes oli maailmakuulsa psühhoterapeudi,

Wilhelm Reichi, tütar. Leebe bioenergeetika lähtub ideest, et meie elus leiavad viljastumisest kuni surmani aset sündmused,

mis mõjutavad meie eluenergia voolu. Leebe bioenergeetika eesmärk on taastada loomulik eluenergia vool kehas. Sõna „leebe“ viitab terapeudile/aitajale, kelle puudutused kehal ja verbaalne sekkumine on toetavad ja õrnad, mistõttu sobib see hästi beebiootel või just sünnitanud naistele kui ka väikelastele. 

 

Wilhelm Reich võttis esimesena keha käsitluse psühhoteraapiasse ja avastas, et kehahoiak, kuju, liikumine jne mõjutavad ka psüühhikat. Ta avastas, et füüsiline ja vaimne trauma talletub kehasse ning kui need hakkavad kogunema, tekivad turvised. Turvised on horisontaalsed blokeeringud kehas, mis ei lase vertikaalselt liikuval eluenergial kehas sujuvalt voolata. Seetõttu tekivad lihaspinged, haigused, emotsionaalne tasakaalutus, kaob kontakt "päris minaga" jne. Neid turviseid on VII tükki:
 

I silmade piirkond - liikumatu näoilme; silmade tahtmatu pilguamine; emotsioonitu pilk; silmade vesisus

II suu piirkond - raskusi eneseväljendusel; pinges lõualuu; pidev köhatamine

III kaelapiirkond - pinges olek; õlad üleval; valud kaelas; klombi tunne kurgus; pidev neelatamine; hirm rünnaku ees

IV rindkere piirkond - kummis rind; pärsitud hingamine; astma; küünte närimine; jäigad randmed; külmad käed; tugev enesekontroll

V diafragma piirkond - ei saa sügavalt hingata; ülakeha kuum ja alakeha külm; ärev; pinges; ohuootel

VI kõhupiirkond - pinges kõht; maohaavandid; seedeprobleemid; probleemid kehakaaluga 

VII vaagnapiikond - probleemid seksuaalsusega, suguelunditega, viljastumisega, rasedusega, naiselikkusega ja mehelikkusega; impotentsus

Turvistest vabanemiseks on võimalik kasutada erinevaid bioenergeetiliste puudutuste süsteeme, millega vabastatakse järk-järgult blokeeringuid ning lastakse energiad liikuma. Teraapia käigus lõdvestatakse keha ja sulatatakse leebelt turvised, mis hoiavad inimest pinges – see võimaldab lõdvestuda ka psüühikal ja lahenevad psühholoogilised, emotsioonide ja traumaga seotud probleemid.

Leebe bioenergeetika võtted:

 • Liblikmassaaž - Kasutatakse eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks. Täiskasvanutel kasutatakse liblikmassaaži algse trauma tervendamiseks; energiavoo taastamiseks peale õnnetust või haigust; vaimse ühenduse arendamiseks kehas. Liblikmassaaž aitab emadel sünnituse ajal lõdvestuda ja taastada energiat pärast seda; suurendada beebi energiat pärast sündi; integreerida sünnikogemust; aitab luua suurema ühenduse beebi ja ta vanemate vahel; taastab ühenduse ema ja beebi vahel, kui neid on eraldatud; seda kasutatakse adopteeritud laste tervendamiseks ja sideme loomiseks ning hüperaktiivsete laste rahustamiseks. Teostatakse üle terve keha läbi riiete, eriti tundliku inimese puhul tema keha kohal, seda puudutamata.
   

 • Tasakaalustamine - Eesmärk on puudutuste abil taastada eluenergia voolamine ja tasakaal kehas. Tasakaalustamist soovitatakse kasutada, kui on olnud/on: operatsioon, narkoos, vigastus, luumurd, raske haigus, raske sünnitus, šokk, kooma, keha asümmeetria, uppumise või külmumise kogemus, kehaväline kogemus, alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine, emotsionaalne trauma, kogu kehaga või mõnede kehaosadega ühenduse puudumise tunne, emotsioonide või aistingute puudulikkus, varase lapsepõlve mälestuste puudumine, tuimuse või kokkutõmbumise tunne, seksuaalne düsfunktsioon, anorgasmia ja voodimärgamine.
  Teostatakse üle terve keha läbi riiete. 

   

 • Metamorfoos - Sünnieelsete mitteverbaalsete kehamälestuste tervendamine. Viljastumisest sünnini ei ole meil verbaalseid mälestusi, kuid preverbaalsed mälestusted on salvestunud meie kehas. See meetod sobib ka inimestele, kes tunnevad end terve elu ärevana, kurvana, hirmunu või depressiivsena, kuid ei tea selliste tunnete põhjust. Põhjuseks võib olla, et oleme juba emaüsas üle võtnud oma ema mõtted ja tunded. Samuti sobib see tehnika tervendamaks tundeid, et me ei ole soovitud, ei ole kellegagi seotud. Metamorfoos võib viia tagasi turvakohta, andes tagasi algse õnne-, ühtsus- ja mugavustunde. Metamorfoos taastab energiavoo vaagnasse, mis muudab raseduse kergemaks, aitab beebil leida optimaalseima asendi ning toetab riskiraseduse korral. Teostatakse läbi jalataldade.

Maksumus 50€

(Ühel seansil kasutan ühte võtet, kestvus 1-1,5h)

Tühistades kohtumise vähem kui 24h enne, tuleb siiski tasuda terve sessiooni eest. 

 

 • Facebook
 • Instagram